A napozókrémeknek a közhiedelem szerint egyszerű szabályai vannak: minél magasabb a fényvédő faktor, és minél vastagabban kenjük magunkra a védőréteget, annál nagyobb a biztonság.
A napfény ultraibolya-sugárzást tartalmaz, többnyire két formában: UVA és UVB sugarakként. A leégés mellett az UVB a bőrrák leggyakoribb formáiért is felelős. Az UVA mélyebben hatol át a bőrön, és ráncosodást okoz. A legújabb kutatások szerint azonban az UVA amellett hogy fokozza az UVB sugarak rákkeltő hatását, akár önmagában is okozhat kóros sejtburjánzást.
A legtöbb fényvédő krém azonban csak az UVB sugarakat blokkolja. Ennek megfelelően a fényvédő faktor meghatározása is kizárólag az UVB elleni védelem alapján történik. A faktorszám azt jelzi, milyen mértékben véd a leégéstől egy naptej. Ha például alapesetben 30 perc alatt kezdünk megégni a napon, a 15-ös faktorú napozókrémmel 15-ször tovább maradhatunk a napon anélkül, hogy lesülnénk – elméletben.
Jó hírünk, hogy az AVON naptejek UVA és UVB sugarakat is blokkolják!
A legtöbb naptej olyan kémiai anyagokat tartalmaz, amelyek a napsugárzás hatására bomlásnak indulnak. Így óvják meg a bőrt az UVB sugaraktól – mint ahogy a várfal megvédi a várat az ágyúgolyóktól mindaddig, amíg össze nem omlik.
A 100%-os teljes körű UV-védelem márpedig elérhető, és évezredek óta használják is. Úgy hívják: öltözködés. Sajnos a nyári időszakban, üdüléskor, a strandon vagy a tengerparton eléggé ritkán alkalmazzuk. Érthető, hiszen mindenki gyönyörű barna bőrről álmodik. Ezért bátran használjátok megújult Avon napozókrémjeinket!
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: